Kto może ubiegać się o pożyczkę przez internet?

Pożyczka gotówkowa, czyli nagły zastrzyk gotówki

Jeśli potrzebujesz pożyczki w weekend na już i teraz, chyba najlepszym rozwiązaniem, wydaje się pożyczka gotówkowa, którą w wielu przypadkach uzyskać można od ręki. Pożyczka gotówkowa to określona suma pieniędzy udzielana przez bank, bądź też inną instytucję finansową, na zupełnie dowolny cel. Jeśli tylko posiadasz odpowiednią zdolność kredytową i jeśli nie występujesz w bazie BIK jako dłużnik może starać się ubiegać o dodatkowe środki finansowe w formie pożyczki gotówkowej na zupełnie dowolny cel. 

Co ważne odnotowania, właśnie wspomniany brak celu odróżnia pożyczkę gotówkową od kredytu, który zaciąga się na np. zakup nieruchomości, np. mieszkania, czy też ruchomości, np. samochód. Zatem otrzymać pożyczkę gotówkową powinno być o wiele łatwiej, niż otrzymać kredyt. 

Pożyczka przez Internet – kto i na jakich zasadach może ją otrzymać? 

W chwili obecnej, w dobie powszechnego dostępu do Internetu, nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pożyczkę gotówkową, którą podreperuje nasz budżet domowy. Jakie warunki trzeba jednak spełnić, aby otrzymać pożyczkę przez Internet? 

Do tego, aby otrzymać pożyczkę przez Internet trzeba mieć – przede wszystkim – ukończone 18 lat lub 21. Wszystko zależy od wewnętrznej polityki wiekowej danej firmy pożyczkowej. Bardzo ważnym aspektem, bez którego, nie warto się starać o pożyczkę gotówkową, jest posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Niestety, ale osoba ubezwłasnowolniona w części, bądź całości nie będzie mogą uzyskać pożyczki przez Internet. Prawda jest jednak taka, że wspomnianej pożyczki nie otrzyma również w sposób tradycyjny, udając się np. do placówki banku, bądź innej instytucji finansowej, która zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem, ma możliwość udzielania pożyczek. 

Zobacz też:  Jakie są sposoby sfinansowania leczenia ortodontycznego?

Ponadto, aby uzyskać pożyczkę, należy też nie występować w BIKu jako dłużnik. Jeszcze kilka lat temu nikt nie weryfikował tego, czy mamy zaciągnięte już inne zobowiązania finansowe, jak i też tego, czy je na bieżąco sprawdzamy. Obecnie jednak jest to szczegółowo sprawdzane. 

Jeśli więc spełniamy powyższe wymogi, mamy duże szanse na uzyskanie pożyczki, czy to fizycznie w placówce właściwej instytucji, czy też w sposób stacjonarny – przez Internet. Wartym uwzględnienia rozwiązaniem jest pożyczka przez Internet w NetCredit, a więc w firmie z ugruntowaną pozycją na rynku i sporym doświadczeniem w obszarze wspierania osób, chcących uzyskać dodatkowe środki finansowe na dowolny cel. 

Na ile zaciągnąć pożyczkę? 

Jeśli już spełniliśmy wszystkie formalne wymogi dotyczące zaciągnięcia pożyczki gotówkowej, warto jest ją również rozłożyć na spełniające nasze potrzeby, okres spłaty. W chwili obecnej minimalny okres kredytowania to 61 dni, choć jeszcze kilka lat temu było to 30 dni. Z kolei mówiąc o maksymalnym okresie spłaty pożyczki, mówić należy o okresie liczonym w latach. 

Najważniejsze jednak w okresie spłaty oraz ustaleniu jego trwania, jest to, abyśmy byli w stanie, bez większych wyrzeczeń i trudów spłacać zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Im dłuższy okres spłaty, tym rata pożyczki będzie niższa, ale z drugiej strony zapłacimy wówczas więcej odsetek. Stąd też ustalenie właściwego okresu spłaty pożyczki jest tak istotne. Zobacz także:
Photo of author

Jakub

Jakub to utalentowany redaktor bloga i pasjonat finansów osobistych. Jego artykuły dotyczące oszczędzania i zarządzania pieniędzmi są pełne praktycznych wskazówek i strategii, które pomagają czytelnikom osiągnąć stabilność finansową. Jakub doskonale rozumie potrzeby czytelników i dostarcza im cennych informacji oraz inspiracji, aby pomóc im w budowaniu solidnej podstawy finansowej.

Dodaj komentarz